Jak funkcjonalnie zagospodarować wąski przedpokój?

Przedpokój jest pomieszczeniem, które pełni ważną funkcję. To do niego wprowadzamy gości i to on jest wizytówką naszego domu lub mieszkania, na podstawie której tworzone jest pierwsze wrażenie. Jednocześnie przedpokój często jest pomieszczeniem mało ustawnym, które wymaga dużych zdolności aranżacyjnych. Jednak czy stworzenie komfortowej, a przy tym estetycznej przestrzeni jest niemożliwe? Oczywiście, że nie! Jak więc urządzić wąski przedpokój? I dlaczego kluczem do sukcesu są meble na wymiar? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

 

 

Jak urządzić wąski przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które wymaga starannego zaprojektowania i użycia najwyższej klasy elementów. Jest to przestrzeń przechodnia, w której dużo się dzieje i po której poruszamy się w obuwiu zewnętrznych. Wszystkie elementy, a w szczególności, podłogi muszą więc prezentować najlepszą jakość. 

Jednak nie wszystko. Dobra aranżacja wąskiego przedpokoju uwzględnia szereg elementów, które optycznie powiększają przestrzeń. Chodzi m.in. o zastosowanie na ścianach jasnych barw, które sprawiają, że pomieszczenie staje się żywsze, jaśniejsze i nowocześniejsze. Wielbiciele mocnych, ciemnych odcieni mogą z kolei wykorzystać takie opcje jako dodatek, czyli podkreślenie charakteru pomieszczenia. Innym świetnym pomysłem jest wykorzystanie luster. Z jednej strony pełnią one funkcję ozdobną, a z drugiej funkcję praktyczną - korytarz jest bowiem miejscem, w którym przygotowujemy się do wyjścia i chcemy ocenić naszą stylizację.

Tworząca aranżację wąskiego przedpokoju warto pamiętać także o tym, że: 

- zbyt duża ilość mebli czy dodatków wprowadza wrażenie chaosu i nieporządku, dlatego warto zdecydować się na minimalizm,

- warto wybrać jeden główny styl, którego będziemy się trzymać i który będzie nawiązaniem do innych pomieszczeń,

- należy dobrać odpowiednie oświetlenie, które nie tylko rozjaśni przestrzeń, ale także sprawi, że stanie się ona nowocześniejsza i większa.  

Meble na wymiar kluczem do sukcesu

Praktyka pokazuje jednak, że prawdziwym kluczem do sukcesu jest wykorzystanie odpowiednich, stworzonych na wymiar mebli. Takie konstrukcje pozwalają na doskonałe zagospodarowanie nawet trudnej, wymagającej przestrzeni i sprawiają, że każdy centymetr powierzchni nabiera nowego znaczenia. Jednocześnie dzięki swojej przemyślanej formie nie przytłaczają i nie sprawiają wrażenia nadmiaru. Meble na wymiar są dokładnie takie, jak sobie to wymarzymy. 

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości mebli, które posłużą Ci przez długi czas i które zachwycą zarówno swoją funkcjonalnością, jak i estetyką, sprawdź naszą ofertę. Produkty tworzone przez firmę Wood Works Studio to najwyższej klasy rozwiązania, tworzone z pasją i wykonywane na bazie sprawdzonych materiałów. Każda realizacja to dla nas możliwość komponowania niepowtarzalnych, dopasowanych do oczekiwań klientów, mebli. Już dziś sprawdź, co oferujemy i odmień przestrzeń wokół siebie.