Szafy wnękowe na wymiar Kraków

Wnęki są trudnymi do zagospodarowania przestrzeniami. Optymalnym sposobem na ich wykorzystanie są szafy wnękowe, z wielu powodów. Tego typu zabudowy znacznie różnią się od klasycznych mebli, w szczególności szaf, które nie pozwalają całkowicie wykorzystać dostępnej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca na przechowywanie. Szafy przesuwne to ciekawy element aranżacji, a rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie dodatkowej powierzchni są szafy z drzwiami przesuwanymi.

Szafy na wymiar do zabudowy

Miejsca do przechowywania nigdy za wiele – nie da się zaprzeczyć, że zarówno w domu, jak i biurze często brakuje dodatkowego „schowka”. Szafy wnękowe są sposobem na wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni, w której niemożliwe jest ustawienie klasycznej szafy. W naszej pracowni wykonujemy szafy do zabudowy na wymiar, zgodnie z życzeniem klienta. Szafy wnękowe można ustawić chociażby pod schodami, skosami, antresolą. Należy jednak pamiętać o tym, że aby szafa była funkcjonalna powinna być odpowiednio głęboka, wysoka oraz szeroka.

Szafy wnękowe a drzwi przesuwne

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepszym rozwiązaniem są szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi czy bez drzwi przesuwanych. Wybór zależy od indywidualnych upodobań oraz gustu. Co warte podkreślenia, obecnie dużą popularnością cieszą się szafy na wymiar z drzwiami przesuwanymi.

Garderoby na wymiar

Garderoba to niezwykle funkcjonalne pomieszczenie. Wiele jednak zależy od wielkości oraz kształtu pokoju, w którym znajduje się garderoba. Najlepiej, jeśli możliwe jest ustawienie szaf na przeciwległych ścianach, a pomiędzy nimi pozostaje miejsce na przymierzenie ubrań. Powierzchnia pomieszczenia powinna wynosić przynajmniej 4m2.

Decydując się na garderobę należy odpowiednio ją rozplanować. Półki, drążki, szuflady, pokrowce to tylko przykładowe elementy wyposażenia, dzięki którym garderoba stanie się funkcjonalna. Warto odpowiednio rozplanować pomieszczenie lub wybrać moduły – system szyn umożliwiający modyfikację według potrzeb.

Funkcjonalność szaf wnękowych

Szafy wnękowe mają wiele zalet. Przede wszystkim można sprytnie ukryć je we wnęce, a dzięki dopasowaniu wykończenia do kolorystyki ścian szafa nie będzie widoczna. Warto także zastanowić się nad wyborem szafy ze szklanymi drzwiami. Takie rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wygodną szafę należy jednak odpowiednio rozplanować. Powinny znajdować się w niej półki oraz drążki. Jeśli szafa jest duża fantastycznym rozwiązaniem okazuje się zamontowanie wewnątrz komody z szufladami. Wysuwane wieszaki, półki, stojaki – te wszystkie elementy mogą być wykorzystane w szafie. Wiele zależy jednak od przeznaczenia szafy, czy będą w niej przechowywane kurtki, buty, czy same ubrania, bielizna.

Szafa wnękowa w przedpokoju,
salonie, sypialni

Szafy wnękowe to idealny mebel, który może znajdować się zarówno w salonie, na korytarzu, jak i w sypialni. Dzięki nowoczesnemu designowi szafa będzie stanowić ciekawy element aranżacji wnętrza. W jaki sposób dopasować szafę wnękową do wystroju wnętrza? Z pewnością warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest front szafy. Niezwykle ciekawie prezentują się szafy, które wykonane są z połączenia różnych materiałów na przykład płyty laminowanej oraz szkła. Należy także zauważyć, że szafa wnękowa może być wyeksponowana lub ukryta.

Szafę wnękową należy dopasować do wystroju wnętrza. W przypadku nowoczesnych aranżacji idealnie sprawdzą się szafy z frontami lakierowanymi oraz szklanymi, a klasycznych i przytulnych wnętrzach fronty drewniane, bambusowe.

W Wood Works Studio Kraków wykonujemy szafy na wymiar oraz inne meble na zamówienie z różnych materiałów. Zachęcamy do osobistego kontaktu w celu poznania naszej oferty.

image/svg+xml

Znamy się
na tym

Wyceń u nas
swoje meble

To nic nie kosztuje. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaką mamy dla Ciebie propozycję.

Icon

Finansowanie

Wszystkie nasze usługi można finansować kredytem lub leasingiem. Jest to bardzo prosta i wygodna forma finansowania naszych usług.

Nasza firma współpracuje z Leaselink.

Kliknij w button I skalkuluj swoją ratę.