Kuchnie - meble kuchenne Kraków

Kuchnie to serca domów. Miejsca, w których codziennie spędzamy czas. Meble kuchenne są nie tylko funkcjonalnymi elementami wyposażenia, ale także stanowią niepowtarzalny design, który nadaje pomieszczeniu klimat. Nie da się zaprzeczyć, że w dobrze zaaranżowanej kuchni chętniej przebywamy, a gotowanie staje się przyjemniejsze, szczególnie jeśli każdy przedmiot ma swoje miejsce.

Kuchnie na wymiar Kraków

Jak zaaranżować kuchnie? Czy można połączyć funkcjonalność oraz ciekawy design? Jest to możliwe dzięki meblom kuchennym wykonywanym na wymiar. Wystarczy dokładnie rozplanować, gdzie mają znajdować się szafki z szufladami, półkami, sprzęt AGD, zlew. Tylko kilka prostych kroków dzieli od stworzenia idealnej kuchni. Tego samego nie można powiedzieć o gotowych zestawach kuchennych,których konfiguracja jest utrudniona. Wykorzystanie dostępnej przestrzeni w kuchni w sposób funkcjonalny oraz stylowy możliwe jest wyłącznie dzięki zdecydowaniu się na kuchnie na wymiar.

Kuchnie Kraków - nowoczesne czy klasyczne?

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się minimalistycznym designem, gdzie każdy element jest precyzyjnie dopasowany. Fronty szafek najczęściej wykonane są z płyty laminowanej. Natomiast kuchnie klasyczne są przytulne, fronty szafek mogą być wykonane z różnych materiałów na przykład drewna, najczęściej są zdobione.
Kuchnie nowoczesne wcale nie muszą być zimnymi i surowymi pomieszczeniami, podobnymi do laboratorium. Obecnie wyróżnić można wiele ciepłych i przytulnych aranżacji nowoczesnych kuchni.

Kuchnie połączone z salonem

Zarówno kuchnie klasyczne, jak i nowoczesne mogą być połączone z otwartym salonem oraz jadalnią. W takim przypadku warto zadbać, aby meble kuchenne wykonane były w podobnej aranżacji, jak meble w salonie. W ten sposób przestrzeń tworzyć będzie jednolitą całość. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie stołu lub barku jako elementu oddzielającego kuchnie i część jadalną od części wypoczynkowej pomieszczenia.

Na co należy zwrócić uwagę
wybierając meble kuchenne?

Meble kuchenne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Należy skonfigurować je w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zadanie to nie jest proste, a w małych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie szafek narożnych oraz wysp kuchennych. Dopasowanie każdego elementu do indywidualnych potrzeb – to właśnie charakteryzuje meble na wymiar.

Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania, w których na meble kuchenne składają się szafki oraz większe szafy. Zabudowa lodówki, piekarnika oraz mikrofalówki to ciekawy sposób na zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Wybierając meble kuchenne na wymiar warto także szczególną uwagę zwrócić na blaty kuchenne, które stanowią wykończenie aranżacji.

Wyspy kuchenne oraz barki

Zarówno wyspy kuchenne, jak i barki to idealny sposób na wykorzystanie przestrzeni w każdej kuchni – większej, jak i mniejszej. Są szczególnie popularne w przypadku aneksów kuchennych, czyli kuchni otwartych. Stanowią ciekawy element aranżacji w kuchni, z pewnością warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem.

W Wood Works Studio Kraków na zamówienie klientów wykonujemy kuchnie na wymiar.
Zapraszamy do kontaktu!

image/svg+xml

Znamy się
na tym

Wyceń u nas
swoje meble

To nic nie kosztuje. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaką mamy dla Ciebie propozycję.

Icon

Finansowanie

Wszystkie nasze usługi można finansować kredytem lub leasingiem. Jest to bardzo prosta i wygodna forma finansowania naszych usług.

Nasza firma współpracuje z Leaselink.

Kliknij w button I skalkuluj swoją ratę.