Jak urządzić garderobę?

Garderoba to przydatne pomieszczenie, które pozwala na uporządkowanie posiadanych ubrań oraz obuwia. To także przestrzeń pozwalająca wyeksponować nasze ulubione przedmioty i dająca możliwość wyboru ciekawych stylizacji. Aby jednak garderoba rzeczywiście była wygodna i dopasowana do naszych potrzeb, konieczne jest jej staranne zaplanowanie i dobre wyposażenie. O czym warto pamiętać? I dlaczego świetnym rozwiązaniem są szafy wnękowe? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

 

 

O czym pamiętać przy urządzaniu garderoby?

Garderoba od wieków kojarzona jest z luksusem i wygodą, a także udogodnieniem na które pozwalali sobie tylko najbogatsi. Dzisiaj jednak komfort, jaki daje to osobne, wydzielone pomieszczenie, może stać się udziałem każdego. Dlaczego warto zdecydować się na tę opcję? Przede wszystkim dlatego, że garderoba zapewnia prywatność, komfort i skupienie, którego potrzebujemy, by dobrać odpowiednie elementy stylizacji. To przestrzeń, która sprawdzi się zarówno w przypadku Pań, jak i Panów, którzy przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu. 

Jednak jak urządzić garderobę?

O czym pamiętać? Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że garderoba, nie musi być duża, by być maksymalnie funkcjonalna. Pomieszczenie to powinno być odpowiednio oświetlone i wzbogacone o dodatki, które przemienią go w przytulne wnętrze. Niezbędnym elementem wystroju jest także lustro, które pozwoli nam ocenić swój wygląd w danej stylizacji.  

Dlaczego warto wybrać szafy na wymiar?

Prawdziwym sercem garderoby jest jednak komplet dobrze dobranych, stworzonych na wymiar, czyli pod nasze potrzeby, mebli. Konstrukcja ta powinna być solidna, tak aby utrzymała ciężar wszystkich ubrań i obuwia dedykowanego na różne sezony. Dodatkowo meble muszą być także pojemne i dopasowane jeśli chodzi o wymiary (wysokość dobrana do naszego wzrostu, szerokość zależna od dostępnej przestrzeni, głębokość dobrana do sposobu zawieszania ubrań).

Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku garderoby najlepszym rozwiązaniem są szafy na wymiar. Dają one możliwość dobrego wykorzystania przestrzeni, nawet jeśli jest ona trudna do zaaranżowania - chodzi szczególnie o skosy i wnęki.  

Jeśli więc chcesz urządzić swoją garderobę, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jako firma z doświadczeniem proponujemy szafy na wymiar, stworzone tak, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oprócz rozmiaru i kształtu możesz wybrać także rodzaj materiału, z jakiego powinien być stworzony mebel i rozmieszczenie półek, szuflad, czy drążków. To właśnie dzięki temu produkt końcowy staje się starannie dobranym, w pełni dopasowanym meblem, który pozwala stworzyć komfortową garderobę.